Spodnie do góry! - tego okrzyku powinni zacząć uczyć się amerykańscy policjanci z miejscowości Paterson w stanie New Jersey. Jeden z radnych chce wprowadzenia zakazu noszenia luźnych spodni, które odsłaniają bieliznę. Dlaczego? Są nieprzyzwoite.

Mamy dosyć oglądania pośladków! Nie chcemy widzieć bielizny, noś spodnie – normalnie noś! – apeluje radny do młodych mieszkańców Paterson. Problem w tym, że nawoływania nie robią na nikim wrażenia. Radny chce więc ustawowo zabronić noszenia luźnych spodni.

Zainteresowani gorąco protestują. Twierdzą, że zakaz ograniczałby ich wolność osobistą. A wprowadzanie miejskiego Dress Code’u jest, ich zdaniem, absurdalne. Nieoczekiwanie jednak znaleźli się i zwolennicy nietypowego przepisu. Uważają, że nie każdy może poszczycić się figurą, która pozwalałaby na odsłonięcie tego i owego… a to ani atrakcyjne, ani estetyczne.

Dyskusja przeniesie się wkrótce na sesję rady miasta. To ona zdecyduje, czy zakaz wprowadzić. A jeśli tak, to jak ustalić, co jest przyzwoite, a co nie?