Putin: wizyta Erdogana dowodem na gotowość wznowienie dialogu po 9 miesiącach kryzysu

Wtorek, 9 sierpnia 2016 (14:10)

Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył, że wtorkowa wizyta prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w Rosji świadczy o gotowości obu liderów do "wznowienia dialogu i stosunków rosyjsko-tureckich" po dziewięciu miesiącach kryzysu dyplomatycznego.

Z kolei Erdogan oznajmił, że współpraca z Rosją pomoże rozwiązać problemy w regionie. Według prezydenta Turcji działania podjęte wraz z krajem Putina doprowadzą do zupełnie innego okresu w stosunkach na linii Ankara-Moskwa niż dotychczas.

Historyczne spotkanie Putin-Erdogan. "To będzie krach amerykańskiej hegemonii"

W samo południe odbędzie się spotkanie prezydentów Rosji i Turcji, Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana. Będą rozmawiać o poprawie relacji dwustronnych i wojnie w Syrii. Proces normalizacji stosunków między Rosją i Turcją trwa od ponad miesiąca. Znalazły się one w kryzysie po zestrzeleniu w... czytaj więcej

Putin przypomniał, że był jednym z pierwszych zagranicznych liderów, którzy zadzwonili do Erdogana ze słowami poparcia po próbie puczu w Turcji. Podkreślił, że Rosja zawsze występuje przeciwko wszelkim niekonstytucyjnym działaniom i wyraził nadzieję, że naród turecki pod kierownictwem Erdogana upora się z kryzysem.

Spotkanie obu przywódców odbywa się w Pałacu Konstantynowskim w Strielnie koło Petersburga.

APA

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat