Francuska żandarmeria wysokogórska poszukuje Polaka, który według niej zaginął w czasie wspinaczki na Mont Blanc. Według funkcjonariuszy, polski alpinista już od tygodnia nie dał znaku życia.

Polaka szuka od soboty helikopter wysokogórskiej żandarmerii, który startuje z Chamonix. Według ratowników chodzi o 40-letniego doświadczonego, polskiego alpinistę, który ostatni raz widziany był tydzień temu w schronisku Vallot na wysokości 4 362 m n.p.m. Stamtąd miał samotnie wyruszyć na podbój najwyższego alpejskiego szczytu.

Wcześniej towarzyszący mu inny polski alpinista, który według funkcjonariuszy był mniej doświadczony, zrezygnował z dalszej wspinaczki. Wczoraj podał on żandarmom szczegóły trasy wybranej przez jego kolegę, ale poszukiwania tego ostatniego nie przyniosły na razie rezultatu.

Francuska żandarmeria wysokogórska z Chamonix apeluje, by osoby, które dysponują jakimikolwiek informacjami o zaginionym Polaku, jak najszybciej się z nią skontaktowany. Według funkcjonariuszy poszukiwany polski alpinista był ubrany w pomarańczowe spodnie i jasną kurtkę, miał biały kask i duży czerwony plecak.

(j.)