W drugim meczu podczas hokejowych mistrzostw świata dywizji 1, grupy A, w Qiqiharze Polska pokonała Chiny 9:1 (2:0, 4:1, 3:0). To drugie zwycięstwo Polaków, którzy w pierwszym meczu w mistrzostwach pokonali Holendrów, po rzutach karnych 4:3.

Bramki dla Polski w poniedziałkowym meczu zdobyli Leszek Laszkiewicz, Jacek Płachta i Sebastian Gonera - po dwie, Adrian Labryga, Jarosław Różański i Marcin Jaros.

W tabeli turnieju z kompletem punktów prowadzą hokeiści Kazachstanu. Polacy sa na drugim miejscu. Tylko te dwa zespoły odniosły dwa zwycięstwa w turnieju. Kazachowie jednak wygrali oba mecze za trzy punkty, Polacy - tylko jeden, z Chińczykami. W niedzielę pokonali Holendrów w rzutach karnych, co dało im dwa punkty.

W poniedziałek reprezentacja Kazachstanu po zaciętym meczu pokonała Estonię 2:1.

We wtorek - dzień przerwy w mistrzostwach. W środę polscy hokeiści spotykają się z Francuzami.

Do hokejowej elity z turnieju w Qiqiharze awansuje tylko jeden zespół.

Wyniki poniedziałkowych meczów:

Kazachstan - Estonia 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

6. Chiny 2 0 1-21

Za zwycięstwo w trzech tercjach drużyna otrzymuje trzy punkty, za wygraną w dogrywce lub po serii rzutów karnych - dwa. Pokonany w trzech tercjach nie dostanie punktu, porażka w dogrywce i serii karnych - to zdobycz jednego punktu.