Polacy utknęli na Cyprze

Czwartek, 2 listopada 2006 (15:58)

Około 130 Polaków nie może wrócić do Polski z Cypru. Linie lotnicze Alfa Jet odwołały bowiem rejsowy samolot z Larnaki do Warszawy. Firma najprawdopodobniej nie opłaciła wymaganych opłat lotniskowych. Kiedy Polacy wrócą do kraju? Przewoźnik obiecuje, że w piątek.

Niestety dla pasażerów nie znajdzie się samolot; przewoźnik musi szukać wolnych miejsc w kilku rejsach innych linii.

Pasażerowie wątpią w zapewnienia firmy lotniczej. Jedzenia żadnego dla państwa nie będzie. O odszkodowaniu za to, co się stało, możecie tylko pomarzyć i wrócić na własny koszt, bo nie wiem, czy osoby, które zostaną na lotnisku , w ogóle będą na liście ludzi, którzy będą potrzebowali wrócić do Polski jutro - miał powiedzieć Polakom zdezorientowany pracownik Alfa Jet.

Piotr Tręda – przedstawiciel firmy Alfa Jet w Polsce zapewnia, że pasażerowie wrócą w piątek do Polski. Powodem odwołania lotu było odebranie licencji przez cypryjski urząd lotnictwa. Z jakiego powodu? Tego przedstawiciel przewoźnika nie wie.

Reporter RMF FM Paweł Świąder ustalił, że Alfa Jet to nowa nazwa linii Helios Airways, których samolot rozbił się ponad rok temu niedaleko Aten. Zginęło wtedy 121 osób.

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF FM - newsroom