Radosław Kawęcki zdobył srebrny medal podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Stambule. Polak, startujący na 200 m w stylu grzbietowym, popłynął w czasie 1:49,13 i stracił nieco ponad pół sekundy do Rosjanina Stanislawa Donieca. To pierwszy medal dla Polski podczas trwających mistrzostw.

W finale Polak wysunął się na drugie miejsce dopiero w końcówce, ale nie zdołał już dogonić Donieca, który wynikiem 1.48,62 ustanowił rekord mistrzostw. Brąz również przypadł Rosjaninowi - Jewgienijowi Alieszinowi (1.49,31).

Poniżej oczekiwań wypadł w finale na dystansie 400 m stylem dowolnym Paweł Korzeniowski. Liczyliśmy na medal. Polak z czasem 3.41,02, gorszym o blisko cztery sekundy od jego rekordu kraju, był dopiero siódmy. Zwyciężył faworyt Niemiec Paul Biedermann, a jego rezultat 3.34,55 to nowy rekord mistrzostw.

Nie powiodło się w finale 200 m st. zmiennym Łukaszowi Wójtowi, który wyrównał swój rekord Polski. To jednak dało mu tylko dziewiąte miejsce. Zwyciężył Austriak Markus Rogan; ustanowił też nowy rekord Europy - 1.51,72.

W popołudniowej sesji finałów i półfinałów padły dwa rekordy świata: Węgierki Evelyn Verraszto na 200 metrów stylem zmiennym - 2.04,64 oraz rosyjskiej sztafety mężczyzn 4x50 m st. zmiennym, płynącej w składzie: Stanisław Doniec, Siergiej Gejbel, Jewgienij Korotyszkin, Siergiej Fiesikow - 1.31,80.

W piątek kolejne emocje. Do finałów zakwalifikowała się trójka Polaków: Katarzyna Wilk, Alicja Tchórz i Bartosz Wiśniewski.