Placówki USA na Bliskim Wschodzie będą w niedzielę zamknięte. "Jest zagrożenie"

Piątek, 2 sierpnia 2013 (06:40)

Stany Zjednoczone zamkną w niedzielę część swoich ambasad i konsulatów, głównie na Bliskim Wschodzie, ze względu na niesprecyzowane bliżej zagrożenie - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. Zamknięte zostaną te placówki dyplomatyczne, które normalnie są w niedzielę otwarte. Dotyczy to ambasad i konsulatów w krajach muzułmańskich, w których niedziela jest dniem pracy.

W innych krajach amerykańskie placówki dyplomatyczne są w niedzielę zamknięte. Jest możliwe, że wprowadzimy dodatkowe dni, w których te placówki będą nieczynne - dodała Harf. Sprecyzowała następnie, że Departament Stanu "uzyskał dostęp do informacji, które spowodowały te uprzedzające posunięcia, podyktowane ostrożnością".

Według telewizji CBS News, w niedzielę zamknięte zostaną ambasady i konsulaty USA m. in. w takich krajach jak Bahrajn, Izrael, Jordania, Kuwejt, Libia, Oman, Katar, Arabia Saudyjska, Jemen, Afganistan i Bangladesz.

W rezultacie ataku z 11 września ubiegłego roku na amerykański konsulat w Bengazi (Libia) zginął ambasador USA Christopher Stevens i trzech innych Amerykanów.

(MRod)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF24-PAP