Pierwszy taki mandat za rozmowę przez telefon

Poniedziałek, 19 stycznia 2015 (06:35)

To zapewne pierwszy tego rodzaju mandat we Włoszech. Wlepiono go pieszemu za korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez ulicę. Włoskie media poinformowały, że grzywną w wysokości 25 euro ukarano kobietę w Lombardii na północy kraju.

W miejscowości Appiano Gentile radiowóz karabinierów zatrzymał się na widok kobiety, która przechodziła przez ulicę koło ronda rozmawiając jednocześnie przez telefon. Za to zachowanie dostała natychmiast mandat w wysokości 25 euro. 

W uzasadnieniu kary napisano, że piesza znajdując się na środku jezdni, i to w niebezpiecznym miejscu za zakrętem, korzystała z telefonu komórkowego. Funkcjonariusze uznali, że złamała kodeks drogowy.

Ukarana kobieta mimo zdumienia i prób tłumaczenia, że nie zrobiła nic złego, jak podaje prasa z Lombardii, postanowiła od razu zapłacić mandat. Dzięki temu - na mocy obowiązujących we Włoszech przepisów - mogła skorzystać ze zniżki wysokości 30 procent. Razem z dodatkową opłatą administracyjną przejście przez ulicę kosztowało ją 19 euro. 

(mal)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF24-PAP