W całych Stanach Zjednoczonych trwa polowanie na organizatorów zamachów w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Jak już słyszeliście w Faktach w Providence, stolicy stanu Rhode Island policja zatrzymała pociąg Amtrak jadący z Bostonu do Nowego Jorku. Zatrzymano trzy osoby w celu przesłuchania.

Wydarzenia w pociągu to tylko część olbrzymiej akcji policji i FBI, mającej na celu ujęcie sprawców. Jedna z tych osób, jak się mówi, uniknęła zatrzymania w Bostonie. Było tam dość duże zamieszanie, ale nie widziano by policja kogokolwiek wyprowadzała. Szef FBI podkreślił, że te osoby nie zostały aresztowane, zostały zatrzymane. Jeśli jednak okaże się, że są w Stanach nielegalnie to mogą mieć kłopoty chociażby z tego powodu. Z kolei telewizja państwowa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosiła, że dwaj domniemani terroryści z pięcioosobowej grupy, zidentyfikowanej dziś rano przez FBI, mieli paszporty saudyjskie.

Przypomnijmy: o dokonanie ataku podejrzewani są współpracownicy saudyjskiego terrorysty, Osamy bin Ladena. Kilka godzin wcześniej agenci wtargnęli do domu w Coral Springs na Florydzie. Zatrzymano też w tym stanie kilka innych osób, które mogły mieć związek z zamachami. Jeszcze wcześniej FBI przeprowadziła podobną akcję w Bostonie. Tam również zatrzymano kilka osób.

22:40