Szwedka Anja Paerson wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Zawody rozegrano w austriackiej miejscowości Lienz. Paerson wyprzedziła o 0,21 s Austriaczkę Nicole Hosp i o 0,40 s Słowenkę Tinę Maze.

Dwukrotna mistrzyni świata w slalomie gigancie (2003, 2005) po raz pierwszy w tym sezonie, a dziesiąty w karierze triumfowała w pucharowych zawodach w tej konkurencji. W pierwszym przejeździe Szwedka była najszybsza, a w drugim przegrała o zaledwie dwie setne sekundy z Hosp.

W Lienz startowała Dagmara Krzyżyńska. W pierwszej próbie uplasowała się dopiero na 57. pozycji, nie kwalifikując się tym samym do finałowej trzydziestki.

W klasyfikacji generalnej PŚ Paerson awansowała z trzeciego na pierwsze miejsce (540 pkt). O zaledwie osiem punktów wyprzedza Chorwatkę Janicę Kostelić oraz o 30 pkt dotychczasową liderkę Austriaczkę Michaelę Dorfmeister.