Wziął odpowiedzialność za próbę zamachu na samolot linii lotniczych Northwest Airlines na siebie. Osama Bin Laden znów daje o sobie znać. Najbardziej poszukiwany terrorysta świata w nagraniu wyemitowanym przez telewizję Al Jazeera przyznał, że to on stoi za nieudaną próbą zamachu.

To fragment oryginalnego nagrania wyemitowanego przez telewizję Al Jazeera


"Od Osamy do Obamy - pozdrowienia dla tych, którzy kroczą ścieżką światła. Wiadomość, którą usiłował przekazać wam bohaterski Umar Farouk jest potwierdzeniem poprzedniej wiadomości, przekazanej przez bohaterów z 11 września. Ameryka nie powinna nawet marzyć o pokoju, dopóki nie zapanuje on w Palestynie"   

Czy to Faktycznie głos Osamy Bin Ladena ? To sprawdzą amerykańskie służby. Doradca Białego Domu David Axelrod powiedział, że niezależnie od tego czy nagranie jest autentyczne czy nie to przywódca Al Kaidy jest mordercą.

„Będziemy nadal w ofensywie przeciwko bin Ladenowi, przeciwko Al-Kaidzie, żeby chronić naród amerykański”.

Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia, 23-letni Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab wniósł na pokład samolotu linii Northwerst Airlines materiał wybuchowy - pentryt. Maszyna z blisko 300 osobami na pokładzie, leciała z Amsterdamu do Detroit. Na szczęście plan zamachowca nie powiódł się. Usłyszał sześć zarzutów. Najpoważniejsze z nich dotyczą użycia broni masowego rażenia oraz usiłowania zabójstwa osób przebywających na pokładzie maszyny.