Oczy całego świata zwrócone są dziś na Wiedeń. Finał piłkarskich mistrzostw Europy będzie oglądać trzy miliony kibiców. Stolica Austrii na meczu Hiszpania-Niemcy zarobi nawet sto milionów euro. Na wiedeńskim lotnisku Schwechat spodziewanych jest 35 samolotów czarterowych z kibicami. Wszystkie miejsca w hotelach są zajęte.

U naszych zachodnich sąsiadów trwają ostatnie przygotowania do oglądania tego meczu. Ponad pół miliona osób zbierze się wieczorem przed Bramą Brandenburską.

W dzisiejszym wydaniu tygodnia „Bild Am Sontag” pojawiły się szczegółowe sondaże dotyczące niemieckich nastrojów. Wynika z nich, że 72 procent Niemców jest zdania, że ich drużyna wygra; 8 procent pytanych nie ma wyrobionego zdania a 20 procent ankietowanych uważa, że Hiszpanie pokonają Niemców.

Okazuje się też, że wiara w zwycięstwo jest silniejsza u panów. Panie są bardziej sceptycznie nastawione. Mecz przed telewizorem będzie dziś oglądać 85 procent Niemców. Większość wybiera się jednak do pubów czy restauracji lub do tzw. strefy kibica w Berlinie.