Niezrównoważona 25-latka, która w czasie pasterki w bazylice świętego Piotra przeskoczyła przez barierkę ochronną i przewróciła Benedykta XVI, zapewniła, że nie chciała mu zrobić krzywdy - podała włoska agencja Ansa, powołując się na personel szpitala, w którym desperatka przebywa.

Do szpitala na obserwację psychiatryczną trafiła kobieta, która podczas pasterki przewróciła Benedykta XVI. Susana Maiolo przeskoczyła przez barierki w bazylice świętego Piotra. Papież upadł na ziemię. Sprawczynię zamieszania zatrzymała watykańska żandarmeria. Benedyktowi XVI nic się nie stało,... czytaj więcej

Susanna Maiolo, obywatelka Włoch i Szwajcarii, została zatrzymana przez watykańskich żandarmów i skierowana na przymusowe leczenie psychiatryczne. Benedyktowi XVI nic się nie stało, ale ucierpiał kardynał Roger Etchegaray, który po upadku został przewieziony do szpitala.

Dokładnie tok temu, również podczas pasterki, Maiolo również próbowała dostać się w pobliże papieża. Wtedy w porę została zatrzymana i obyło się bez konsekwencji.

Media przypominają też wcześniejsze incydenty, którym nie zdołała całkowicie zapobiec watykańska ochrona. W 2007 roku mężczyzna próbował wedrzeć się do papamobile.