NATO wzmacnia ochronę powietrzną Ukrainy. To jedna z pierwszych decyzji szczytu państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. "To rzeczywiście sprawy najpilniejsze, zarówno nowe systemy Patriot i nie tylko, jak i rakiety do tych i istniejących systemów. Myślę, że Ukraina szczególnie to doceni" - powiedział RMF FM szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Minister spraw zagranicznych udzielił wywiadu naszemu amerykańskiemu korespondentowi Pawłowi Żuchowskiemu w stolicy USA.

Radosław Sikorski pytany o to, co znajdzie się w postanowieniu końcowym szczytu NATO powiedział, że będą to nowe pieniądze dla Ukrainy, będzie sygnał o jedności Sojuszu wobec zagrożenia ze strony Rosji.

Myślę, że będzie to uczczenie sukcesu Sojuszu i dobry prognostyk na przyszłość - stwierdził polityk.

To rzeczywiście sprawy najpilniejsze, zarówno nowe systemy Patriot i nie tylko, jak i rakiety do tych i istniejących systemów. Myślę, że Ukraina szczególnie to doceni - podkreślił Sikorski.

Paweł Żuchowski pytał również o możliwość zestrzeliwania rakiet nad Ukrainą, które lecą w stronę Polski, o przeznaczanie większych kwot na zbrojenie oraz o nadchodzące zmiany w placówkach dyplomatycznych. Obejmą one m.in. ambasadę RP w Waszyngtonie.

Opracowanie: