Okrzyknięta "najpiękniejszą minister na świecie" Mara Carfagna, kierująca w rządzie Włoch resortem ds. równouprawnienia, będzie rzeczniczką gabinetu - pisze włoska prasa. Według gazet, nalegał na to premier Silvio Berlusconi.

Carfagna będzie pierwszą rzeczniczką Rady Ministrów w historii trzech rządów Berlusconiego. Do tej pory miał on tylko swoich osobistych rzeczników.

Prawie 33-letnia była gwiazda telewizyjna, która w przeszłości pozowała w negliżu do zdjęć, będzie od tej pory jako "twarz rządu" przedstawiać na konferencjach prasowych rządowe projekty ustaw i dekretów.

"Corriere della Sera" podkreśla, że na razie nowa nominacja dla pięknej pani minister nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Tak jednak według gazety należy interpretować słowa szefa Urzędu Rady Ministrów, który powiedział dziennikarzom, że będą często spotykać się z Marą Carfagną.

Oznacza to zaś, że w cieniu pozostanie dotychczasowy rzecznik premiera Paolo Bonaiuti, którego kompetencje ograniczały się jedynie do interpretowania słów Berlusconiego i przedstawiania jego stanowiska.