Prince – słynny amerykański muzyk i piosenkarz – zdecydował się na rzecz bez precedensu. Swój najnowszy album pt. „Planet Earth” dołączył do brytyjskiej gazety „Mail on Sunday”. Na rynek wypuszczono prawie trzy miliony kopii nowej płyty autora słynnego przeboju „Purple Rain”.

Jednocześnie artysta postanowił jeszcze przed premierą sprezentować płyty publiczności, która pojawi się w przyszłym miesiącu na jednym z jego koncertów w londyńskim klubie O2.

Wydawca albumu, firma Sony BMG, nie popiera decyzji gwiazdora. W jej obliczu wytwórnia uznała próbę sprzedaży płyty w Anglii za "niedorzeczną" i zdecydowała się nie wypuszczać jej na rynek brytyjski.

Prince Rogers Nelson urodził się w 1958 roku, w Minneapolis. Jego pierwsza płyta ukazała się jeszcze w 1978 roku. Później ten niezwykle utalentowany wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista często zaskakiwał, czasami szokował, wywoływał skandale, ale przede wszystkim nagrywał inteligentną, nowatorską i często przebojową muzykę.

W latach 80. wykształcił swój niepowtarzalny styl muzyczny, na który składają się elementy rocka, funku, soulu, popu. Nagrał nie tylko serię fantastycznych albumów, ale zajmuje się także produkcją i komponowaniem utworów dla innych artystów, a w jego szufladach leży mnóstwo niewydanych dotąd piosenek.

Dzięki "Purple Rain" Prince stał się międzynarodową gwiazdą. Singiel ten sprzedał się w ponad dziesięciomilionowym nakładzie, a album o tym samym tytule przez 24 tygodnie utrzymywał się na szczycie amerykańskich list przebojów.

Więcej o artyście w