Trzy filmy będą walczyć o złotą statuetkę w tej kategorii. Są to: "WALL-E", "Piorun" oraz "Kung Fu Panda".

”WALL-E”. WALL-E to najnowsza komedia Studia Pixar. Film opowiada historię robota, który przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia jego życie zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu.

"Piorun"/"Bold". Tytułowy Bolt to gwiazda Hollywood, psi aktor, który wciela się w postać superbohatera. Kiedy przypadkowo trafia do Nowego Jorku i rozpoczyna podróż przez cały kraj, wierzy, że rzeczywiście posiada magiczne moce tak jak grana przez niego postać. Dzięki tej niezwykłej przygodzie i pomocy dwójki wiernych przyjaciół, bezdomnej kotki i uzależnionego od telewizji chomika, Bolt odkryje, że aby być prawdziwym bohaterem nie potrzeba cudownych mocy, ani magii.
"Kung Fu Panda". Akcja filmu rozgrywa się w antycznych Chinach. "Kung Fu Panda" to opowieść o leniwej pandzie imieniem Po, która musi jakimś sposobem stać się mistrzem Kung Fu, aby uratować Dolinę Pokoju przed panterą śnieżną Tai Lung.