A dokładnie, w historii telewidzów. Zwłaszcza tych, którzy mają serdecznie dosyć zmian głośności programów i reklam telewizyjnych, które zmuszają nas do nieustannego sięgania po pilota do telewizora. Firma Dolby wprowadza na rynek swój najnowszy wynalazek, procesor dźwięku Dolby Volume, który zlikwiduje wreszcie te problemy...

Dolby Volume pozwoli nam utrzymać stałą wybraną głośność dźwięku przy przełączaniu kanałów telewizyjnych i utrzyma na tym samym poziomie głośność bloków reklamowych. Pozwoli też tak modyfikować dźwięk, by jego ściszanie nie pogarszało warunków odbioru, jeśli nocą nie chcemy przeszkadzać innym domownikom.

Wszystko to za sprawą programu, który wykorzystuje fizjologiczne właściwości słuchu i dopasowuje telewizję do naszych potrzeb, a nie odwrotnie.

Pierwsze informacje o Dolby Volume pojawiły się już ponad rok temu i od razu wywołały spore poruszenie i pozytywne recenzje. Dziś ogłoszono, że już w maju na japońskim rynku pojawią się pierwsze telewizory wyposażone w ten procesor. Oby dotarły do nas jak najszybciej.