Na pokładzie indonezyjskiego samolotu przewożono pieniądze

Poniedziałek, 17 sierpnia 2015 (08:55)

Na pokładzie indonezyjskiego samolotu ATR-42, który wczoraj rozbił się w prowincji Papua na Nowej Gwinei, przewożona była spora suma pieniędzy w gotówce. Jak podają indonezyjskie media, było to ponad 6,5 mln rupii, czyli ok. 470 tys. dolarów.

Indonezyjski samolot pasażerski, z którym w niedzielę utracono łączność, został odnaleziony w dystrykcie Oktabe w prowincji Papua na Nowej Gwinei - informuje Reuters, powołując się na przedstawiciela ministerstwa transportu. Na pokładzie maszyny były 54 osoby. Nie wiadomo, czy ktokolwiek zdołał... czytaj więcej

Środki miały być przeznaczone na pomoc biednym rodzinom na wschodzie kraju. Pieniądze przewoził w gotówce jeden z pasażerów. Były zapakowane w 4 torbach. Jak powiedział szef poczty w Jayapurze, pieniądze były eskortowane przez czterech pracowników placówki.

Samolot rozbił się wczoraj w trudno dostępnym, zalesionym obszarze. Wrak samolotu znaleźli mieszkańcy jednej z wiosek. Według ich relacji maszyna rozbiła się o zbocze górskie - powiedział przedstawiciel ministerstwa transportu i dodał, że informacje te są wiarygodne.

Znaczną część indonezyjskiej prowincji Papua na Nowej Gwinei stanowią tereny górzyste i niedostępna dżungla. Dochodziło tam w przeszłości do katastrof lotniczych i nie wszystkie samoloty udało się odnaleźć.

Reuters odnotowuje, że linie Trigana Air Services od 2007 r. są na czarnej liście w Unii Europejskiej, co oznacza, że mają zakaz latania w europejskiej przestrzeni powietrznej z powodu obaw o standardy bezpieczeństwa.

(abs)


Artykuł pochodzi z kategorii: Świat