​Na autostradzie zderzyły się ciężarówki. Auta stanęły w ogniu

Piątek, 4 stycznia 2019 (16:47)

Siedem osób zginęło, a co najmniej osiem zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło na autostradzie na Florydzie - podała agencja AP. W zderzeniu uczestniczyły dwie ciężarówki oraz dwa samochody osobowe.

Do wypadku doszło w czwartek na międzystanowej autostradzie I-75 w pobliżu miasta Gainesville w północnej części stanu. Wskutek zderzenia doszło do potężnego pożaru, który był podsycany wyciekiem około 50 galonów (189 litrów) ropy naftowej.

Jak podały władze, pięć osób, które zginęły, jechało jednym z samochodów osobowych, a szósta ofiara śmiertelna to kierowca jednej z ciężarówek. Nie wiadomo, czy zginęli oni wskutek zderzenia czy pożaru. Na razie nie wiadomo też, kim jest siódmy zabity. Bilans ofiar może nie być ostateczny, bo część rannych jest w stanie krytycznym.

Władze poinformowały, że w śledztwie traktują wypadek jako zabójstwo, choć nie wyjaśniły powodu, dla którego podjęły taką decyzję.

To najpoważniejszy wypadek na tym odcinku autostrady I-75 od stycznia 2012 r., kiedy w karambolu spowodowanym gęstą mgłą i dymem zginęło 11 osób. Władze były wówczas krytykowane za to, że przy pogarszających się warunkach nie zamknęły drogi.

Zderzenie kilku pojazdów i pożar na autostradzie w Alucha na Florydzie. Co najmniej 7 osób zginęło /US CBS/x-news

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

PAP/x-news