Na sprzedaż został wystawiony elegancki butik w centrum miasta, przy ulicy Twerskiej. Właściciele chcą astronomicznej - nawet jak na Moskwę - sumy 36 tysięcy dolarów za metr kwadratowy.

Sklep ma powierzchnię 850 metrów, więc trzeba by za niego zapłacić - w przeliczeniu na złotówki 85 milionów złotych. Czy ktoś się skusi na tak drogi sklep? Zdaniem korespondenta RMF FM Andrzeja Zauchy, który go odwiedził, sam sklep nie robi nadzwyczajnego wrażenia. Trwa właśnie wyprzedaż odzieży luksusowych marek: Prawie wszystko kosztuje u nas 10800 rubli czyli 1100 złotych - mówi pracownik sklepu.

Większość pytanych przed sklepem przechodniów jest zdania, że cena za metr nie jest przesadzona. W centrum Moskwy to nic nadzwyczajnego, tym bardziej, że są mieszkania, gdzie za metr trzeba zapłacić równowartość 150 tysięcy złotych. Ale jeden z przechodniów przeprowadził przez telefon szybką biznes naradę i stwierdził krotko: Drogo. Jak chcesz, znajdziemy ci taniej.

Specjaliści twierdzą, że na razie nikt nie płacił za powierzchnię handlową w centrum Moskwy więcej niż 17 tysięcy dolarów, czyli o połowę mniej.