Teraz jest to niemożliwe, ponieważ prawami do książki dysponuje rząd Bawarii i rozpowszechnianie dzieła dyktatora jest zabronione. Prawa do "Mein Kampf" upublicznią się70 lat po śmierci autora. Stanie się to w 2015 roku. Tę okazję chcą wykorzystać historycy uważając, że z odpowiednim naukowym komentarzem, książkę będzie można wydać.

Temat jest w Niemczech kontrowersyjny, dlatego wystartował już teraz. Adolf Hitler zmarł w 1945 roku, co znaczy, że 70 lat minie w 2015. Dopiero wtedy będzie można wydać ten tytuł, już bez zgody bawarskiego rządu.

Wydanie "Mein Kampf" zapowiedział Münchner Institut für Zeitgeschichte, czyli Monachijski Instytut Historii Współczesnej. Ministerstwo Finansów Bawarii na razie nie powiedziało, czy udostępni  oryginał, którym dysponuje.

Po wywołaniu tematu od razu pojawiły się pierwsze sondaże, które wskazują, że większość (choć nie zdecydowana) Niemców jest za opublikowaniem książki. Przeciwnicy twierdzą, że to zamknięta historia i lepiej do niej nie wracać, a zawartość "Mein Kampf" mogą wykorzystać aktywne ostatnio ruchy neonazistowskie do propagowania swojej ideologii. Zwolennicy twierdzą, że książka Hitlera i tak jest publikowana w innych krajach, a po niemiecku jest dostępna w internecie.