Legendarny fiński skoczek narciarski Matti Nykaenen wystąpił w zawodach w Taivalkoski, zaliczanych do mistrzostw świata weteranów. 17 lat po ostatnim starcie „Latający Fin” zajął piąte miejsce w kategorii 40-44 lata, za skoki na odległość 46,5 i 40,5 m.

On jest bardzo zadowolony. To dobry prognostyk na przyszłość - powiedział menedżer czterokrotnego mistrza olimpijskiego Manu Syrjaenen.

Powrót Nykaenena jest wielkim wydarzeniem w Finlandii. Po zakończeniu kariery mistrz skoków stał się bohaterem tabloidów. Miał problemy alkoholowe, zadłużył się, występował jako striptizer w nocnych klubach. Trafił nawet dwukrotnie do więzienia za ugodzenie nożem starszego przyjaciela i pobicie żony.

44-letni Fin jest najbardziej utytułowanym skoczkiem narciarskim w historii. Wygrał aż 46 zawodów Pucharu Świata, zdobył pięć medali olimpijskich, w tym cztery złote, a ponadto cztery złote medale mistrzostw świata i cztery Kryształowe Kule.