Po trzech latach przerwy Michael Schumacher wraca do rywalizacji w Formule 1 i ma zamiar powalczyć o ósmy tytuł mistrzowski. Zdaniem wielu byłych kierowców i jego obecnych rywali, Niemcowi trudno będzie odzyskać formę z najlepszego okresu kariery. Jednak Niki Lauda, który po podobnie długiej przerwie wrócił do startów i zdobył mistrzostwo świata, stwierdził, że „Schumi” może powtórzyć jego wyczyn.

To wielkie wydarzenie nie tylko dla świata Formuły 1 - powiedział Lauda. Zapewniam, że trzyletnia przerwa nie może być żadnym problemem dla kierowcy, który wcześniej aż siedem razy był mistrzem świata. Czekam ze szczególną niecierpliwością na reakcję Lewisa Hamiltona, Sebastiana Vettela i innych młodych zawodników. Rywalizacja pomiędzy ich pokoleniem oraz grupą bardzo doświadczonych kierowców będzie w przyszłym sezonie fascynująca - zaznaczył.

Michael z pewnością będzie doskonale przygotowany do startów na najwyższym poziomie, mistrz świata nigdy nie traci swojego instynktu i nieprzeciętnych umiejętności - zakończył Austriak.

Na temat decyzji Schumachera wypowiedział się również jego brat, Ralf. Myślę, że wszyscy jesteśmy zaskoczeni potwierdzeniem tych wielomiesięcznych spekulacji, ale zupełnie się Michaelowi nie dziwię. Gdybym dostał podobną ofertę, sam z pewnością nawet przez moment nie zastanawiałbym się nad jej przyjęciem - powiedział z uśmiechem.

(ASInfo/RMF FM)