Kryzys na linii Mołdawia - Rumunia. Granica zamknięta

Środa, 8 kwietnia 2009 (15:01)

Rumuński ambasador ma dobę na opuszczenie Mołdawii. Rząd w Kiszynowie zamknął również granicę z Rumunią, oskarżając ten kraj o ''prowokowanie' 'antyrządowych protestów. Dziś znowu na ulice stolicy Mołdawii wyszli mieszkańcy niezadowoleni z wyników niedzielnych wyborów.

Na 80 proc. Mołdawia podąży drogą Gruzji z okresu rewolucji róż lub pójdzie śladami pomarańczowej Ukrainy - przewiduje lider mołdawskiej opozycji w rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Zasadą. Jak twierdzi Jurij Kolesnik, niedzielne wybory parlamentarne w Mołdawie zostały sfałszowane. czytaj więcej

Mołdawska centralna komisja wyborcza ma jeszcze dwa dni na ogłoszenie oficjalnych wyników . W Kiszyniowie jest specjalny wysłannik RMF FM Przemysław Marzec. Posłuchaj jego relacji:

Rumunia określiła jako ''prowokacje'' wypowiedz prezydenta Mołdawii jakoby to Bukareszt był zaangażowany w antyrządowe demonstracje w Kiszyniowie. Vladimir Voronin ostrzegł mołdawską opozycję, że jeżeli będzie trzeba, to użyje siły, żeby przywrócić porządek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF FM - newsroom