Wczoraj wśród polskich kibiców rozdzielono osiem tysięcy wejściówek na mecze Euro 2008. Zadowolonych po losowaniu jest jednak niewielu, zdenerwowanych znacznie więcej.

Dlaczego na Euro 2008 niektóre osoby wylosowały po kilka biletów? W regulaminie była mowa, że jeden człowiek ma możliwość wylosować tylko dwóch biletów. Przejrzyjcie sobie listę wylosowanych. Nazwiska się powtarzają, niektórzy mają po trzy, cztery zamówienia - napisał na adres fakty@rmf.fm Dominik. Wiele innych zainteresowanych osób twierdzi, że losowanie nadaje się do powtórki.

Każdy ma swój indywidualny symbol i symbole nie mogą się powtarzać. Wszystko jest w porządku - mówi RMF FM Zbigniew Koźmiński, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wczoraj rozlosowano także tzw. bilety warunkowe, które będzie można wykupić tylko w przypadku awansu Polaków do fazy pucharowej mistrzostw Europy w piłce nożnej. Czy awansujemy? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że płacić trzeba już teraz. Przykładowo dwa bilety kategorii trzeciej na finał rozgrywek kosztują 1360 złotych. To wszystko było jasne. To są normy narzucone przez UEFA. Za te bilety trzeba zapłacić. Gdyby Polacy nie awansowali, zostanie dokonany zwrot pieniędzy, pomniejszony o opłatę manipulacyjną - tłumaczy rzecznik PZPN.