Holandia: Dwóch pacjentów zmarło w szpitalu z powodu przerwy w dostawie prądu

Niedziela, 2 maja (10:50)

Przerwa w dostawie prądu w szpitalu w Maastricht w Holandii, w wyniku której przestała działać aparatura dostarczająca tlen, spowodowała śmierć dwóch chorych na Covid-19 pacjentów.

Przerwa wystąpiła w nocy z czwartku na piątek.

Po awarii sprzętu stan dwóch ciężko chorych pacjentów uległ pogorszeniu. Ostatecznie obaj pacjenci zmarli. Bardzo tego żałujemy i współczujemy bliskim - czytamy na stronie internetowej szpitala, który obecnie bada, dlaczego nie zadziałało awaryjne zasilanie.

Pierwszy pacjent, 76-letni mieszkaniec Maastricht, zmarł tej samej nocy. Drugi, mieszkający w tym samym mieście 67-letni mężczyzna, zmarł w sobotę po południu.

Mój wujek został przyjęty w poniedziałek - powiedziała dziennikowi "De Telegraaf" siostrzenica 67-latka. Po kilku dniach czuł się już znacznie lepiej, nawet pulmonolog był zdumiony, że tak dobrze przechodzi chorobę. A dzień później, w piątek, lekarz nagle powiedział, że jest w stanie krytycznym. Jak to możliwe? - pyta cytowana w gazecie krewna zmarłego.

Rzecznik szpitala potwierdza zdarzenie. Rzeczywiście miał miejsce bardzo poważny incydent. To jest bardzo dramatyczne - powiedział dziennikowi.

W związku z prowadzonym dochodzeniem (...) nie możemy obecnie udzielać żadnych informacji - informuje dyrekcja szpitala w oświadczeniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

Adam Zygiel