Harri Olli zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Fin był liderem już po pierwszej serii skoków, kiedy poszybował na odległość 225,5 metra i ustanowił rekord skoczni. Na drugim stopniu podium stanął Norweg Anders Jacobsen, a trzeci był jego rodak Remen Johan Evensen. W konkursie nie brali udziału Polacy.

Tuż za podium sobotniego konkursu znaleźli się Szwajcar Simon Ammann i Fin Matti Hautamaeki. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer był dopiero ósmy.

Po pierwszej serii konkursu w Oberstdorfie drugie miejsce zajmował Jacobsen, który wylądował na 218 metrze. Trzeci był wówczas Rosjanin Dmitrij Wasiliew z wynikiem 215,5 metra. Gregor Schlierenzauer uzyskał w pierwszej serii odległość 205,5 metra. Wicelider Szwajcar Simon Ammann wylądował wówczas siedem metrów dalej.

Seria próbna skoków przed konkursem została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

W konkursie w niemieckim Oberstdorfie nie startowali Polacy, którzy w sobotę walczyli o medale mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Nieoczekiwanym triumfatorem imprezy rozegranej w Wiśle Malince został Kamil Stoch. Adam Małysz zajął dopiero piątą pozycję.