Efekt powodzi? Wenecja "porzucona" przez turystów

Niedziela, 8 grudnia 2019 (12:55)

Turyści masowo odwołują rezerwacje w Wenecji - wynika z danych hoteli. Jest to - jak się zauważa - rezultat rekordowej powodzi, która nawiedziła miasto w listopadzie.

Jednocześnie notuje się znaczny wzrost liczby miejsc rezerwowanych w hotelach i pensjonatach w kurorcie Cortina d’Ampezzo w Dolomitach, położonym w tym samym regionie co Wenecja Euganejska.

Tak zwana wysoka woda (acqua alta), która kilka razy zalała w połowie listopada Wenecję, wywołując ogromne straty i paraliż miasta, zniechęciła wielu potencjalnych turystów - wskazują analizy danych federacji właścicieli hoteli.


Po tej powodzi w prawie trzystu hotelach w historycznym centrum miasta wskaźnik anulowanych rezerwacji sięgnął 45 proc. Coś takiego wydarzyło się po raz pierwszy - podkreśla federacja przypominając, że hotele niemal zawsze wypełnione są w Wenecji niemal do ostatniego miejsca.

Przypływ w Wenecji. Woda wdarła się do Bazyliki św. Marka /RUPTLY/x-news


Wenecja wciąż popularna jako cel jednodniowej podróży


Za niemające precedensu zjawisko uznano też to, że faktycznie zablokowany został proces rezerwacji na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wszystkie mają zostać jeszcze definitywnie potwierdzone przez turystów tuż przed ich przyjazdem.

To, co nie uległo zmianie w Wenecji, to masowy napływ turystów, przybywających tam na jeden dzień zwiedzania, bez noclegu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Piąty dzień z rzędu Wenecja walczy ze skutkami powodzi

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

Nicole Makarewicz