Departament Stanu ostrzega Amerykanów: Bądźcie czujni!

Sobota, 10 stycznia 2015 (07:07)

Departament Stanu USA ostrzegł Amerykanów przebywających za granicą przed wymierzonymi w nich atakami terrorystycznymi i wezwał do zachowania jak najdalej posuniętej ostrożności. Ostrzeżenie ma związek z ostatnimi atakami terrorystycznymi we Francji.

Władze Francji przygotowują się na następne ataki terrorystyczne - przyznał w wieczornym wywiadzie telewizyjnym szef rządu w Paryżu Manuel Valls. "Stoimy przed bardzo poważnym wyzwaniem" - ostrzegł. Ocenił również, że służby wywiadowcze "zawiodły". czytaj więcej

W oświadczeniu Departament Stanu apeluje do Amerykanów o podjęcie "wszelkich kroków mających na celu zachowanie bezpieczeństwa" i "zachowanie jak największej czujności".

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni nieustającym zagrożeniem atakami terrorystycznymi, demonstracjami oraz aktami przemocy wymierzonymi w amerykańskich obywateli oraz amerykańskie interesy za granicą kraju - głosi komunikat resortu.

Biały Dom poinformował, że prezydent Barack Obama jest na bieżąco informowany przez doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Lisę Monaco o sytuacji we Francji.

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat