Czy Zlatan Ibrahimovic wystąpi w "bitwie pod Połtawą?"

Wtorek, 17 czerwca 2008 (20:52)

Szwedzka prasa porównuje środowy mecz z Rosją w mistrzostwach Europy do bitwy pod Połtawą w 1709 roku, przegranej przez Skandynawów z powodu rany nogi króla Karola XIV. Pytaniem, które nurtuje całą Szwecję, jest to czy w decydującym o awansie meczu wystąpi Zlatan Ibrahimovic.

Napastnik Interu odmówił stosowania blokady przeciwbólowej w lewym kolanie, a jego klub zwrócił się do Lagerbacka z "ostrą prośbą" aby Ibrahimovic nie grał już w turnieju.

Zawodnik nie trenował z drużyną od sobotniego meczu z Hiszpanią. Przechodzi intensywną rehabilitację, stosujemy akupunkturę i ultradźwięki. Mamy nadzieję, że zdążymy na czas ograniczyć rozmiary kontuzji tak, aby mógł wystąpić chociaż w części pojedynku, zwłaszcza gdybyśmy przegrywali - powiedzieli lekarze ekipy.

Szwecji potrzebny jest remis, aby awansować do ćwierćfinału. Będziemy starali się wygrać z tego powodu, bo bardzo trudno jest grać na remis i można stracić wszystko. Wszyscy myślimy teraz o tym czy wystąpi Zlatan - powiedział kapitan drużyny Fredrik Ljungberg, który w każdym meczu gra również z blokadą z powodu nie do końca zaleczonego złamania żebra.

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF FM - newsroom