Coraz więcej kobiet, które nigdy nie uprawiały seksu, zachodzi w ciążę

Wtorek, 29 września 2015 (10:12)

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba kobiet, które zachodzą w ciążę, mimo że nigdy nie miały partnera seksualnego. Wszystko dzięki procedurze in vitro, której mogą się poddać nawet będąc dziewicami. O sprawie pisze "The Independent".

Brytyjscy lekarze podliczyli, że już 25 heteroseksualnych kobiet zaszło w ciążę, mimo że wcześniej nie miały nigdy kontaktów seksualnych. Umożliwia im to procedura in vitro oraz m.in. banki spermy.

Kobiety najczęściej twierdzą, że już są gotowe na zostanie matkami, ale nie spotkały jeszcze odpowiedniego mężczyzny. Pojawiają się też argumenty, że przyszłe matki boją się zbliżenia z mężczyzną z powodu urazów psychicznych z wcześniejszych lat, np. molestowania.

Takie działanie wywołuje kontrowersje w Wielkiej Brytanii. Część ekspertów uważa, że jeśli kobieta jest gotowa emocjonalnie na dziecko, przeciwwskazań do podjęcia procedury nie ma. Inni jednak twierdzą, że takie działanie może powodować późniejsze komplikacje zarówno w kontaktach matki z dzieckiem, jak i potencjalnymi przyszłymi partnerami.

(abs)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat