Ciężarówka z butlami gazu przed salą koncertową. Kierowca jest przesłuchiwany

Czwartek, 24 sierpnia 2017 (06:10)

Policja przesłuchuje kierowcę hiszpańskiej furgonetki wyładowanej butlami z gazem, którą znaleziono przed salą koncertową Maassilo w Rotterdamie. Kierowca jest obywatelem Hiszpanii - poinformował burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.

Wcześniej odwołano koncert rockowy kalifornijskiej grupy Allah-Las, który miał odbyć się w tej sali, po otrzymaniu ostrzeżenia hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym.

Aboutaleb zastrzegł, że nie jest na razie jasne, czy jest związek między furgonetką a ostrzeżeniem hiszpańskiej policji. To musi być dopiero ustalone. Na razie nie możemy powiedzieć nic więcej - powiedział burmistrz. Dodał, że "nie należy wyciągać pochopnych konkluzji".

Koncert, który miał się odbyć w środę wieczorem w sali Maassilo, odwołano w ostatniej chwili. Sala może pomieścić do tysiąca osób. Koncert miał się zacząć o godz. 20:30.

Przed wejściem do sali widać było policjantów w kamizelkach kuloodpornych i funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych DSI. Budynek ewakuowano, a dziesiątkom widzów, którzy przyszli na koncert, kazano zawrócić.

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat