Francuska pierwsza dama, piosenkarka i była modelka Carla Bruni-Sarkozy do swych licznych obowiązków dodała jeszcze jeden. Teraz obejmie stanowisko redaktorki naczelnej kobiecego dodatku dziennika "Le Figaro", ale tylko podczas prac nad następnym numerze, który ukaże się w najbliższą sobotę.

Jak powiedziała Carla Bruni-Sarkozy, w dodatku znajdą się fragmenty tekstów z jej strony internetowej, na której umieściła m.in. pliki wideo zawierające jej odpowiedzi na pytania czytelników i czytelniczek. Jedno z pytań dotyczy tego, jak udaje się jej pogodzić życie rodzinne i zawodowe z obowiązkami pierwszej damy. Staram się być zorganizowana (...) Nie jest to bardzo trudne - odpowiedziała Carla Bruni-Sarkozy. Jak dodała, czas w ciągu dnia woli spędzać z rodziną, a w nocy pisać piosenki.

Zaznaczyła, że trudniej jej pogodzić rolę matki z rolą artystki. Lubiłam pracować nocą, ale od kiedy mam syna, muszę wstawać wcześnie - powiedziała.

Zapytana, jak przyjmuje plotki krążące na swój temat, odparła, że bardzo ją dotykają, jeśli docierają do kręgu najbliższych jej osób, ale w pozostałych przypadkach "nie obchodzi mnie, co o mnie mówią".