Po protestach środowisk muzułmańskich brytyjskie ministerstwo obrony zgodziło się usunąć z poligonu w Bellerby w Yorkshire makiety 7 meczetów, do których żołnierze strzelali w ramach ćwiczeń. Zdaniem organizacji muzułmańskich makiety "umacniają negatywne stereotypy o muzułmanach" i obrażają ich uczucia religijne.

Szczególnie oburzona używaniem makiet meczetów z zieloną kopułą i małymi okienkami była muzułmańska organizacja BCM z Bradford w Yorkshire, gdzie mieszka duża liczba muzułmanów pochodzących z Pakistanu. Organizacja ta wspiera bowiem resort obrony w werbowaniu muzułmanów do służby w armii brytyjskiej.

Rzecznik ministerstwa obrony zapewniał, że intencją armii nie było upodobnienie celów do replik meczetów, lecz jedynie uprawdopodobnienie do celów szkolenia otoczenia, w którym żołnierze prowadzą operacje".

Rzecznik przeprosił za niezamierzoną obrazę uczuć muzułmanów, zapewnił, że jest w kontakcie z przedstawicielami organizacji muzułmańskich i zapowiedział, że makiety zostaną usunięte.