Brytyjski konsul bohaterem. Wskoczył do rzeki, by ratować tonącą kobietę

Środa, 18 listopada 2020 (13:50)

Brytyjski konsul w Chinach bohaterem! Jak donoszą tamtejsze media, w spektakularny sposób uratował tonącą kobietę.

Do incydentu doszło w mieście Chonghing w południowo- zachodniej części kraju. 24-letnia kobieta najprawdopodobniej poślizgnęła się, gdy robiła zdjęcia, i wpadła rzeki. Chinka unosiła się na powierzchni wody twarzą w dół i nie dawała śladów życia.

W pobliżu tego miejsca przebywał akurat Stephen Ellison, brytyjski konsul w Chinach. Gdy usłyszał wołanie o pomoc, niewiele myśląc, zdjął buty i w ubraniu wskoczył do wody. Udało mu się wyciagnać na brzeg tonącą. 

Jego błyskawiczna akcja pozwoliła na szybkie przeprowadzanie reanimacji, która zakończyła się pomyślnie. Kobieta zaczęła ponownie oddychać. 

Chińskie media nie podają nazwiska kobiety. Są za to pełne uznania dla brytyjskiego konsula. Nazwały 61-letniego dyplomatę bohaterem.

Jak z kolei zauważają brytyjscy komentatorzy, jego interwencja może wpłynąć na poprawę stosunków między Chinami i Wielką Brytanią. Bo te ostatnio nie są w najlepszej kondycji.

BBC donosi, że Stephen Ellison brał wcześniej udział w triatlonach, a placówką dyplomatyczną kieruje zaledwie od miesiąca.


Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

Bogdan Frymorgen

Katarzyna Wójcik

Joanna Potocka