Team BMW Sauber uwierzył, że Roberta Kubicę stać na zdobycie mistrzostwa świata już w tym sezonie – informuje „Przegląd Sportowy”. Władze zespołu całkowicie zmieniły podejście do tej kwestii po zajęciu przez krakowianina drugiego miejsca w Grand Prix Japonii.

Do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze dwa wyścigi. W klasyfikacji kierowców Polak jest trzeci i ma 12 punktów straty do lidera Lewisa Hamiltona. Wśród konstruktorów BMW Sauber traci do zajmującego pierwszą pozycję Ferrari 14 punktów.

Mario Theissen przekonuje, że prowadzony przez niego zespół stać na zdobycie obu tytułów. Widzieliśmy w ubiegłym roku, co może się wydarzyć w ostatnich wyścigach sezonu. Musimy być gdzie trzeba, by nie przegapić nadarzającej się szansy. Na razie wykorzystywaliśmy okazje wynikające z błędów i kłopotów rywali. Dlaczego więc nie miałoby tak być w dwóch ostatnich wyścigach? - stwierdził.

Nie spodziewaliśmy się, że na dwa wyścigi przed zakończeniem rywalizacji będziemy tak blisko najlepszych. To bardzo miła niespodzianka - przyznał Willy Rampf. Dyrektor techniczny BMW Sauber zapowiedział, że przed decydującymi o losach tytułów wyścigami zespół zrobi wszystko, by jak najlepiej przygotować bolidy dla Kubicy i Nicka Heidfelda.