Feyenoord Rotterdam, prowadzony przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakkera, zremisował u siebie w rewanżowym meczu barażowym o prawo gry w Pucharze UEFA z FC Groningen 1:1. Pierwszy mecz Groningen wygrał 2:1 i Feyenoord odpadł z dalszej walki o udział w europejskich pucharach.

W 8. minucie Pierre van Hooijdonk dał drużynie Feyenoordu prowadzenie. W tym momencie to gospodarze byli bliżej awansu. W 73. minucie bramkarza ekipy z Rotterdamu pokonał jednak Goran Lovre i to piłkarze FC Groningen zmierzą się z FC Utrecht w kolejnej fazie rywalizacji o prawo startu w Pucharze UEFA.

Tymczasowym szkoleniowcem Feyenoordu Leo Beenhakker został przed tygodniem - po uzyskaniu pozwolenia na dwutygodniową pracę od prezesa PZPN Michała Listkiewicza. Później wróci do obowiązków w Polsce i będzie przygotowywał reprezentację do wyjazdowych meczów eliminacji ME z Azerbejdżanem oraz Armenią (2 i 6 czerwca).

Beenhakker już po raz trzeci prowadził Feyenoord. W 1999 roku wywalczył z tą drużyną mistrzostwo Holandii.