W drugim dniu Bożego Narodzenia pojazd polskich żołnierzy w Afganistanie został uszkodzony przez minę, ale żaden żołnierz nie ucierpiał. O szczegółach wypadku poinformował dzisiaj szef służb prasowych polskiego kontyngentu mjr Piotr Michrowski.

Zdementował tym samym informację zamieszczoną 26 grudnia na stronie internetowej afgańskiej agencji informacyjnej Wakht. Faktem jest, że jeden z polskich pojazdów został lekko uszkodzony w wyniku wybuchu miny, jednak żołnierze nie ucierpieli w incydencie - podkreślił rzecznik. Dodał, że afgańska agencja podała tę informację nie kontaktując się z sekcją informacyjno-prasową kontyngentu i nie sprawdzając jej wiarygodności.

Przed dwoma dniami agencja Wakht podała przekazaną przez rebeliantów wiadomość o zniszczeniu polskiego pojazdu opancerzonego i śmierci pięciu żołnierzy.

W Afganistanie stacjonuje około dwóch tysięcy polskich żołnierzy. Do ich obowiązków należy między innymi ochrona odcinka drogi Kabul-Kandahar, na której często są atakowane konwoje z zaopatrzeniem dla wojsk ISAF.