Adam Małysz po raz pierwszy w tym sezonie stanął na najwyższym podium zawodów PŚ. Polak wygrał sobotni konkurs skoków narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Austriak Thomas Morgenstern. Trzeci był Niemiec Michael Uhrmann. Dziś kolejny konkurs.

Adam Małysz oddał w konkursie dwa znakomite skoki. W pierwszej serii skoczył 132,5 m i zajął 2. miejsce w klasyfikacji. Polaka o 3,2 pkt wyprzedził Austriak Thomas Morgenstern, który skoczył na odległość 134 m.

W drugiej serii role zawodników się odwróciły. Adam Małysz skoczył 137 m, a Morgenstern tylko 131,5 m. Ostatecznie polski mistrz wyprzedził Austriaka o 3,2 pkt. Trzecie miejsce w konkursie zajął Niemiec Michael Uhrmann.

Bardzo długo na to czekałem. Spełniło się to, co mówiłem, że w końcu to szczęście przyjdzie i stanę na tym podium. Cierpliwie trwałem i się udało - powiedział radiu RMF FM Adam Małysz.

Jak na sukces Adama Małysza zareagowali uczestnicy Olimpiady FM? Posłuchaj relacji Macieja Pałahickiego:

Fatalnie spisali się pozostali Polacy. Żaden z nich nie awansował do serii finałowej konkursu. Stefan Hula i Robert Mateja zajęli 42. miejsce. Obaj zawodnicy uzyskali identyczną odległość (100,5 m) i identyczną notę od sędziów (73,9 pkt). Na ostatnim 50. miejscu sklasyfikowano Kamila Stocha.