W piątek Polska zagra z Włochami na stadionie we Wrocławiu. Kibice, którzy przyjadą zobaczyć to spotkanie, będą mogli korzystać ze specjalnych linii autobusowych i tramwajowych. W stolicy Dolnego Śląska będzie obowiązywała także zmieniona organizacja ruchu. Zobacz pełną listę utrudnień.
Od godziny 8 do 23 wyłączona z ruchu będzie al. Śląska. Przejechać nią będą mogli tylko mieszkańcy miasta. Na wniosek PZPN-u wjechać do zamkniętej strefy będą mogli tylko pasażerowie pojazdów posiadający:
1. VIP-owski bilet na imprezę wraz z kartą parkingową wydaną przez PZPN
2. kartę parkingową wydaną przez PZPN
3. kartę parkingową wydaną przez PZPN, którą otrzymały osoby niepełnosprawne wraz z biletem na imprezę
4. bilet na imprezę - dotyczy taksówek.
Na czas dojazdu i wyjazdu przewidziano dojście do Stadionu od strony ulicy Lotniczej (pętla Pilczyce) dla uczestników dojeżdżających tramwajami, a od strony ulicy Królewieckiej (przystanek przy parkingu autobusowym) dla uczestników dojeżdżających autobusami. Od godziny 22.15 sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach: Lotnicza - Bajana i Kosmonautów - Szczecińska, zostanie wyłączona.
Od godz. 22.15 wyłączone z ruchu zostaną ulice:
- Pilczycka na odcinku od ul. Gwareckiej do ul. Śląskiej
- Maślicka i Królewiecka na całej długości
- Lotnicza od ul. Bajana do ul. Kosmonautów.
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Galeria Dominikańska - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Pilczyce
Pilczyce - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Galeria Dominikańska
Tramwaje linii T1 będą kursowały co 10 minut od godziny 17 do 20:15 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej).
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Świdnicka - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Leśnica
Leśnica - Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - Podwale - Świdnicka - pl. Teatralny - Widok - Świdnicka
Tramwaje linii T2 będą kursowały co 10 minut w godzinach od 17 do 20 (ostatni kurs z przystanku "Świdnicka").
Tramwaje linii 10, 20 i T2 będą zatrzymywały się w obu kierunkach dodatkowo na przystanku zintegrowanym "Lotnicza (Stadion Miejski)" zlokalizowanym nad torami kolejowymi linii Wrocław - Głogów pomiędzy przystankiem Pilczyce a Glinianki.
S1 (autobusowa linia specjalna - obsługiwana przez autobusy przegubowe)
Rynek - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Al. Śląska - Królewiecka - Stadion Miejski
Stadion Miejski - Królewiecka - Pilczycka - Milenijna - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Rynek
Autobusy S1 będą kursowały co 5 minut w godzinach od 17 do 20:15 (ostatni kurs z Rynku).
S3 (autobusowa linia specjalna - obsługiwana przez autobusy przegubowe)
Port Lotniczy - Skarżyńskiego - Graniczna - Strzegomska - Muchoborska - Traktatowa - Gądowianka - Na Ostatnim Groszu - Lotnicza - Al. Śląska - Królewiecka - Stadion Miejski
Autobusy ww. linii specjalnych będą zatrzymywały się na wszystkich istniejących przystankach na trasie przejazdu (przystanki "na żądanie" będą obowiązywały również jako przystanki o statusie "na żądanie").
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Pilczyce - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Galeria Dominikańska
Tramwaje linii T1 będą kursowały co 3 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:40 przez 60 minut.
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Pilczyce - Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Leśnica
Grabowa - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Świdnicka
Tramwaje linii T2 będą kursowały co 3 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:35 przez 60 minut (odjazdy z Grabowej) oraz co 10 minut przez 60 minut w kierunku Leśnicy (odjazdy z Pilczyc).
S1 (autobusowa linia specjalna - obsługiwana przez autobusy przegubowe)
Stadion Miejski - Królewiecka - Pilczycka - Hutnicza - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Rynek
Autobusy linii S1 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.
Pilczyce - Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Trzmielowicka - Płońskiego - Leśnica
Leśnica - Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Pilczyce
Autobusy ww. linii będą zatrzymywały się na wszystkich istniejących przystankach na trasie przejazdu.
- tramwaj linii 32PLUS odjeżdżający o godzinie 22:43 z Pilczyc wykona kurs do pętli Gaj przy ulicy Świeradowskiej;
- tramwaj linii 32PLUS odjeżdżający o godzinie 23:18 z Pilczyc wykona kurs do pętli Gaj przy ulicy Świeradowskiej;
- tramwaj linii 20 odjeżdżający o godzinie 23:00 z Pilczyc wykona kurs do Oporowa;
- autobus linii 128 odjeżdżający o godzinie 22:55 z Pilczyc wykona kurs do Zakrzowa;
- autobus linii 128 odjeżdżający o godzinie 23:11 z Pilczyc wykona kurs do Zakrzowa;
- autobus linii 103 odjeżdżający o godzinie 22:28 z Pracz Odrzańskich odjedzie o godzinie 22:43 (odjazd z przystanku przy Stadionie Miejskim o godzinie 22:58) wykona kurs do zajezdni przy ulicy Obornickiej przez pl. Jana Pawła II, Rynek i pl. Staszica;
- autobus linii 103 odjeżdżający o godzinie 23:02 z Pracz Odrzańskich (odjazd z przystanku przy Stadionie Miejskim o godzinie 23:16) wykona kurs do zajezdni przy ulicy Obornickiej przez pl. Jana Pawła II, Rynek i pl. Staszica;
- autobus linii 403 odjeżdżający o godzinie 22:34 z Leśnicy (odjazd z przystanku przy Stadionie Miejskim o godzinie 22:56) wykona kurs do zajezdni przy ulicy Obornickiej przez pl. Jana Pawła II, Rynek i pl. Staszica.