Groclin Dyskobolia i BOT GKS Bełchatów spotkają się w finale piłkarskiego Pucharu Ekstraklasy.

Podopieczni Macieja Skorży w rewanżowym spotkaniu półfinałowym rozbili u siebie Górnik Łęczna 5:0 (4:0) W pierwszym starciu tych drużyn zdobywcy Pucharu Polski nieznacznie ulegli rywalom 2:3, ale druga konfrontacja pokazała wyraźnie, kto zasługuje na grę w finale.

Groclin losy awansu praktycznie rozstrzygnął już w pierwszej połowie, w której to bramkarz gości aż czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Leciejewskiego zaskoczyli kolejno Błażej Telichowski, Adrian Sikora, Filip Ivanovski oraz Jarosław Lato. Efektowny sukces przypieczętował sześć minut po przerwie ponownie Sikora, który bezlitośnie wykorzystał kompromitujący błąd golkipera rywala.

Do finału piłkarskich rozgrywek o Puchar Ekstraklasy awansował także BOT GKS. Bełchatowianie pokonali w czwartek Wisłę Kraków 2:0. W pierwszym meczu półfinałowym tych drużyn BOT pokonał zespół z ul. Reymonta w Krakowie 1:0.

Finał Pucharu Ekstraklasy rozegrany zostanie w niedzielę.