Do poniedziałku Jerzy Kulej będzie utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. "Chodzi o bezpieczeństwo neurologiczne" - przyznał w rozmowie z reporterem RMF FM Mariuszem Piekarskim, syn pięściarza Waldemar. W sobotę dwukrotny złoty medalista olimpijski przeszedł zawał serca. Jego stan lekarze określają jako poważny, ale stabilny.

REKLAMA

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio

Daniel Olbrychski.

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

Na razie lekarze założyli Kulejowi trzy tak zwane stendy rozszerzające tętnice. W poniedziałek, po wybudzeniu ze śpiączki, podejmą decyzję o ewentualnych kolejnych operacjach. Największą niewiadomą są skutki dla mózgu, jakie mogło wywołać zatrzymanie krążenia, do którego doszło po zawale - powiedział doktor Robert Kowalik.

71-letni Kulej zasłabł na benefisie Daniela Olbrychskiego w Warszawie. Sławny bokser został zawieziony najpierw do pracowni hemodynamiki, potem trafił na oddział intensywnej opieki kardiologicznej.

Rozmawiałem z towarzyszką życia Jurka Kuleja. Przekazała, że jego stan jest bardzo ciężki, miał rozległy zawał - powiedział 58-letni Rybicki, srebrny medalista igrzysk z 1976 roku i brązowy cztery lata później w Moskwie.

Czuł się dobrze, nie narzekał na zdrowie

Jestem w szoku. W sobotę widziałem się z Jurkiem w centrum konferencyjnym Falenty podczas spotkania przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Czuł się dobrze, zresztą nigdy nie narzekał na kłopoty zdrowotne - przyznał Wiesław Rudkowski, wicemistrz olimpijski z Monachium (1972).

Rozmawialiśmy w atmosferze przedświątecznej, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia świąteczno-noworoczne, przede wszystkim chcieliśmy częściej się spotykać. Śmieliśmy się, iż jesteśmy coraz starsi, ale są jeszcze starsi od nas. Na poniedziałek mieliśmy zaplanowaną wizytę w siedzibie PZB. Wierzę z całego serca, że to tylko chwilowe problemy Jurka - dodał 65-letni szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Pochodzący z Częstochowy Kulej jest najwybitniejszym polskim bokserem w historii, oprócz złotych medali olimpijskich, w dorobku ma tytuły mistrza Europy (1963, 1965) i wicemistrza (1967). Ośmiokrotnie był mistrzem kraju (1961-1970).