Zakończyła się tegoroczna akcja "Jadą Święta RMF FM". Ostatnim przystankiem na trasie był krakowski plac Szczepański. Jak relacjonuje reporter RMF FM Paweł Konieczny Mikołaj w tym roku był zdecydowanie hojny. Przywiózł masę fantastycznych prezentów. Rozdano dziesiątki choinek i prezentów.
Grudzień to czas, kiedy w wielu polskich miastach można poczuć prawdziwą magię świąt. Wszystko za sprawą wyjątkowej akcji "Jadą Święta RMF", która wyruszyła w trasę po Polsce. Na uczestników czekają pachnące choinki, mnóstwo prezentów, konkursy oraz niezapomniana, świąteczna atmosfera. Mobilny dom świętego Mikołaja odwiedza kolejne miasta, a mieszkańcy mają szansę nie tylko zdobyć świąteczne drzewko, ale także wziąć udział w licznych atrakcjach i zabawach.
Nasza świąteczna akcja rozpoczęła się 7 grudnia. Pierwszym przystankiem na trasie było Bielsko-Biała, gdzie na mieszkańców czekały nie tylko choinki, ale także upominki za wykonanie prostych zadań. Kolejnym miastem był Zator w Małopolsce, gdzie mobilny dom świętego Mikołaja przyciągnął tłumy chętnych do wspólnej zabawy i zdobycia prezentów. Na miejscu nie zabrakło konkursów oraz okazji do rozmów z reporterami.
Trzeci przystanek to Piotrków Trybunalski. Tam, na Starym Rynku, mieszkańcy mogli nie tylko odebrać pachnące choinki i prezenty, ale również uczestniczyć w świątecznych zabawach i konkursach. Mobilne studio oraz dom świętego Mikołaja przez kilka godzin wprowadzały wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.
Włocławek był kolejnym miastem na trasie konwoju. 9 grudnia na Placu Wolności rozdano choinki i prezenty, a uczestnicy akcji zaskakiwali pomysłowością - śpiewali autorskie, świąteczne piosenki, wykonywali zadania sportowe, a nawet tańczyli Macarenę. Wszędzie tam, gdzie pojawia się świąteczny konwój, nie brakuje radości, uśmiechu i wspólnego świętowania.
Nie mogło nas zabraknąć w Gdyni. 10 grudnia mobilny dom świętego Mikołaja pojawił się na Skwerze Kościuszki. Od godziny 16:00 mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogli odebrać setki choinek, wziąć udział w konkursach i zdobyć atrakcyjne nagrody.
Dostaliśmy bojowe zadanie od szefowej, żeby wyskoczyć na Waszą akcję. Jesteśmy najmłodsi, więc ruszyliśmy i wystąpiliśmy - mówiła pracowniczka jednej z trójmiejskich firm.
Byli z nami nawet turyści z Lublina. Zapytaliśmy ich, jak przewiozą swoją choinkę do domu. Wejdzie do auta. Razem z nami pojedzie do samego Lublina - podkreślali.
Przeczytajcie całą relację z wydarzenia!
11 grudnia od 12-13 w Warszawie przemierzaliśmy ulice stolicy i rozdawaliśmy pierniki oraz płyty wspólnie z KAYAH!
Kolejna odsłona akcji odbyła się na placu Artystów w Kielcach. W mobilnym domu świętego Mikołaja przygotowano liczne atrakcje, w tym zabawy z radiowym mikrofonem, rozdawanie choinek i prezentów oraz specjalne wyzwania dla uczestników. Jednym z nich był konkurs na najdłuższe wypowiedzenie lub wyśpiewanie słowa "Święta". Rekord? 15 sekund!
12 grudnia punktualnie o 16, Plac Niepodległości w Przemyślu stał się miejscem wyjątkowych, świątecznych atrakcji. Mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, a także podziwiać imponującą piramidę prezentów świątecznych od RMF!
Na uczestników wydarzenia czekały również dziesiątki pachnących choinek, które wprowadzają w bożonarodzeniowy nastrój. Co trzeba było zrobić, aby je dostać? Czasami wystarczy piosenka, czasami wierszyk, ale może się przydać także trochę umiejętności fizycznych. A może znajdzie się ktoś, kto zechce nam zaimponować wyjątkowym świątecznym strojem? - relacjonował reporter RMF Paweł Konieczny.
Kolejna odsłona naszej akcji ruszyła 13 grudnia w samo południe u stóp Jaworzyny Krynickiej w Krynicy. Na miejscu można było sprawdzić, w jakich warunkach w tym gorącym okresie roku pracuje Mikołaj. Dotarł tam bowiem mobilny dom świętego. Był też elfy, które starannie pakowały wyjątkowe prezenty dla naszych słuchaczy.
Po godz. 19 na placu Szczepańskim w Krakowie zakończyła się tegoroczna akcja "Jadą Święta RMF FM", którą z bliska obserwował reporter RMF FM Paweł Konieczny.
W tym roku Mikołaj był niezwykle hojny. Rozdaliśmy dziesiątki choinek i prezentów: był sprzęt elektroniczny, słodycze, ciepłe skarpetki i pachnące lasem choinki. To wszystko powędrowało do naszych słuchaczy w różnych częściach Polski. I w tej radosnej, świątecznej atmosferze Mikołaj właśnie wsiadł do swojego żółto-niebieskiego mobilnego domu i rusza w kolejną trasę, by spotkać się z nami ponownie, już za rok.
Aby zdobyć choinkę lub prezent, wystarczy pojawić się na jednym z przystanków świątecznego konwoju i wziąć udział w przygotowanych zabawach. Zadbaliśmy o to, by każdy mógł poczuć się wyjątkowo - na miejscu czeka mobilne studio RMF FM, DJ z najlepszymi świątecznymi przebojami oraz liczne atrakcje dla całych rodzin. To doskonała okazja, by poczuć magię świąt, spotkać się z sąsiadami i wspólnie rozpocząć przygotowania do Bożego Narodzenia.
Akcja "Jadą Święta RMF" to nie tylko choinki i prezenty, ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, która udziela się wszystkim uczestnikom. Mobilny dom świętego Mikołaja, świąteczne dekoracje, muzyka i konkursy sprawiają, że nawet w najbardziej pochmurny dzień można poczuć radość i ciepło zbliżających się świąt. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich mieszkańców miast, które odwiedza konwój - zarówno dzieci, jak i dorosłych.