Ruszyła 18. kolejka rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. W pierwszym meczu rundy zmierzyły się ze sobą zespoły ŁKS-u i Widzewa. 56. piłkarskie derby Łodzi zakończyły się bezbramkowym remisem.

W pierwszej połowie na boisku dominował ŁKS. Gospodarze zaciekle atakowali, jednak nie udało im się zdobyć ani jednego gola. Na początku drugiej połowy spotkania dali o sobie znać pseudokibicie. Kilku z nich wtargnęło na murawę boiska – sędzia przerwał mecz. Gdy sytuacja została opanowana, spotkanie zostało wznowione. Policja zatrzymała najbardziej krewkich chuliganów.

Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystny dla Widzewa. W 56 meczach 26 razy triumfował Widzew, 20 razy odnotowano remis, a w 10 spotkaniach zwyciężył ŁKS .

Terminarz pozostałych spotkań 18. kolejki Orange Ekstraklasy:

sobota, 17 marca:

Groclin Grodzisk Wielkopolski - Odra Wodzisław|16:00 Cracovia - Zagłębie Lubin|16:00 Górnik Zabrze - Górnik Łęczna|16:00 Arka Gdynia - Pogoń Szczecin|16:00 Wisła Płock - Wisła Kraków|16:00 Lech Poznań - Kolporter Korona Kielce|18:45