ZNP zapowiada demonstrację

Wtorek, 20 lutego 2007 (17:39)

17 marca odbędzie się w Warszawie demonstracja Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko polityce edukacyjnej Romana Giertycha. ZNP chce odwołania Giertycha z funkcji ministra.

Prezydium ZNP zdecydowało, że będzie domagać się spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim – poinformował prezes związku Sławomir Broniarz. Od wyników tego spotkania organizacja uzależnia podjęcie dalszych kroków protestacyjnych. Wśród postulatów, które ZNP chce przedstawić premierowi, jest m.in. podniesienie w Karcie Nauczyciela kwoty bazowej służącej do wyliczania wynagrodzenia nauczycieli stażystów.

Związek chce także pilnego uporządkowania spraw związanych z wynagrodzeniem nauczycieli pracujących przy maturach i zewnętrznych egzaminach zawodowych, bowiem przepisy dotyczące tej kwestii nie są jasne. Broniarz przypomniał, że pytanie prawne w tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich skierował do Sądu Najwyższego.

ZNP opowiada się także za przesunięciem do końca 2011 r. możliwości przechodzenia przez nauczycieli na wcześniejsze emerytury; obecny rok jest ostatnim, kiedy mogą to zrobić.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom