Poważne utrudnienia czekają pasażerów pociągów kursujących między Łowiczem a Warszawą. Na stacji kolejowej w Łowiczu, w czasie rozładunku, jeden z wagonów przewożących tłuczeń wypadł z toru. Przejazd przez stację jest zablokowany.

Na miejsce skierowano zespoły techniczne PKP PLK. Przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

W Warszawie powołano zespół złożony z przedstawicieli PKP PLK i przewoźników, którego zadaniem jest utrzymanie sprawnego ruchu na trasie Łowicz - Warszawa.

Jak poinformował  rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Karol Jakubowski Karol Jakubowski, pociągi PKP Intercity są kierowane przez stację Łowicz Przedmieście. Na odcinku Łowicz - Bełchów wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi przewoźnika Przewozy Regionalne. Pociągi regionalne Warszawa - Łowicz Kolei Mazowieckich będą miały skróconą relację do Bednar, na odcinku Bednary - Łowicz przejazd zapewnią autobusy.

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia - Łowicz. Wszystkie pociągi IC będą się dodatkowo zatrzymywać na stacji Bednary i Łowicz (pociągi, które nie maja planowego postoju).

Równocześnie - jak zapewnił rzecznik PKP PLK - informacje o zmianach w kursowaniu pociągów przekazywane są na stacjach i przystankach. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(m)