Nie żyje 5-letni chłopczyk z Ośrodka Pomocy Społecznej z Opola, któremu podano silne leki psychotropowe. Jak usłyszeliśmy w Wojewódzkim Centrum Medycznym, przyczyną śmierci była niewydolność wielu narządów. 9-letnia siostra chłopca zmarła dwa dni temu. Według nieoficjalnych informacji, to matka podała dzieciom silne lekarstwa.

Opole: To matka mogła podać dzieciom silne leki

Policja badająca tragedię w Opolu poważnie bierze pod uwagę wersję, że to matka podała rodzeństwu silne leki - ustalił reporter RMF FM Piotr Glinkowski. We wtorek wieczorem w miejscowym ośrodku pomocy rodzinie znaleziono nieprzytomnego 5-latka i jego o cztery lata starszą siostrę. Dziewczynki nie... czytaj więcej

Chłopiec zmarł w szpitalu w czwartek nad ranem. Pod opiekę lekarzy trafił we wtorek wieczorem w bardzo ciężkim stanie. Jego 9-letniej siostry lekarzom nie udało się uratować. Według wstępnych ustaleń policji i prokuratury, dzieci zmarły na skutek zatrucia lekami.

Ostateczną przyczynę śmierci rodzeństwa ustalą specjalistyczne badania toksykologiczne. Z pewnością wiele wniosą także wyjaśnienia matki. Kobieta jest w szoku, przebywa pod opieką lekarzy. Na dziś zaplanowano jej przesłuchanie. Policja bardzo poważnie rozważa wersję, że to ona podała dzieciom silne leki psychotropowe.

Rodzina przebywała w ośrodku od trzech lat. Trafili tam, bo byli nękani przez konkubenta kobiety, który teraz siedzi w więzieniu. Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, mężczyzna bił kobietę przez kilkanaście lat. Według lokalnych dziennikarzy, kobieta nie radziła sobie z sytuacją rodzinną.