Z lotnisk w Pyrzowicach i Balicach odwołane zostały loty do Wielkiej Brytanii. Z opóźnieniem lądują także maszyny z Wysp Brytyjskich. Powodem jest śnieżny paraliż w Wielkiej Brytanii.

Z podkatowickiego lotniska nie wyleciały dwie maszyny do Londynu i Liverpoolu. Kolejny lot do stolicy Wielkiej Brytanii jest opóźniony. Z powodu złej pogody dopiero dziś wylądował samolot z Londynu, który miał przylecieć we wtorek po południu. Pasażerowie odwołanych lotów mogli przebookować bilety lub prosić o zwrot pieniędzy. Jak zapewniają władze portu, warunki są dobre, opady śniegu nie utrudniają pracy lotniska.

Pogoda pokrzyżowała plany także podróżnym wracającym z Wielkiej Brytanii tanimi liniami EasyJet na podkrakowskie lotnisko Balice. Odwołano loty z Liverpoolu, Bristolu i Londynu oraz rejsy powrotne do tych miast. Według zapowiedzi nie przyleci i nie odleci z powrotem także popołudniowy samolot Ryanair do Londynu. Poza tym port Balice, mimo opadów śniegu, pracuje bez większych utrudnień. Na bieżąco odśnieżany jest pas startowy i płyta postojowa.