Zima mocno daje się we znaki kierowcom. Sprawdź warunki na drogach!

Poniedziałek, 11 marca 2013 (06:49)
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2013 (13:24)

Północna, centralna i zachodnia Polska walczy z nawrotem zimy. W wielu regionach warunki na drogach są fatalne. Kierowcy, którzy dzwonią i piszą na Gorącą Linię RMF FM, skarżą się na zasypane śniegiem albo oblodzone trasy.

12:43 Reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka: Fatalnie jeździ się po Łodzi. Ulice w mieście już są białe i śliskie, a na dodatek ciągle sypie śnieg. Nieco lepiej jest na drogach krajowych w Łódzkiem.

11:08 Telefon od pana Łukasza na Gorącą Linię RMF FM: Droga krajowa nr 12 Zduńska Wola - Sieradz zaczyna pokrywać się błotem pośniegowym. Trudne warunki jazdy. Prędkość maksymalna 60-70 km/h.

10:57 Telefon od pana Łukasza na Gorącą Linię RMF FM: Droga krajowa nr 60 Ciechanów - Maków Mazowiecki. Pada gęsty śnieg, nawierzchnia jest biała. Nie da się jechać szybciej niż 60 km/h, a widoczność ogranicza się do 100 m. Pługów, jak nie było, tak nie ma.

10:27 SMS na Gorącą Linię RMF FM: Autostrada A1 w kierunku Gdańska jest biała. Prędkość 30 km/h. Wstyd, wielki wstyd.

10:01 Reporter RMF FM Piotr Bułakowski: Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej nr 57 w Warmińsko-Mazurskiem. Między Szczepankowem a Gisielem samochód osobowy zderzył się ciężarówką. Wprowadzono tam ruch wahadłowy. W Suwałkach na krajowej "ósemce" ciężarówki mają problem z podjechaniem pod wzniesienie, zablokowany jest pas w kierunku granicy z Litwą.

Wszystkie drogi w regionie są przejezdne, ale leży na nich błoto pośniegowe. Jazdę utrudnia padający wciąż śnieg.

09:49 Ruch na drodze krajowej nr 51 koło Dobrego Miasta w Warmińsko-Mazurskiem został już przywrócony. Trasa była zablokowana po tym, jak w poprzek jezdni stanął autobus.

09:38 Telefon od pana Łukasza na Gorącą Linię RMF FM: Zablokowana dk 8 Suwałki-Budzisko przy wjeździe do Suwałk. Warunki są bardzo złe, pada śnieg.

09:36 Telefon od pana Kamila na Gorącą Linię RMF FM: W Sieradzu sypie śnieg, na ulicach jest bardzo ślisko. W mieście korki.

09:08 SMS na Gorącą Linię RMF FM: Witam. W Kołaczkowie kolo Wrześni odwołano zajęcia w szkołach, bo autobusy nie mogły wyjechać, tak obsypało. Pozdrawiam, Piotrek.

09:05 Reporter RMF FM Adam Górczewski: W Wielkopolsce i Lubuskiem nie ma na razie żadnych poważnych wypadków, ale nie brakuje kolizji. Wjazdy do Poznania wyglądają katastrofalnie. Od strony Wrocławia tiry tkwią na podjeździe. Są tam na szczęście dwa pasy, ale mimo to jedzie się powoli. Podobnie jak na trzech pasach od strony Katowic. Kilometrami sznury aut ciągną się też od strony Kołobrzegu, Wągrowca i Gdańska. A i w centrum Poznania nie jest lepiej.

08:59 Telefon od pana Zbyszka na Gorącą Linię RMF FM: Na trasie Krotoszyn - Wrocław zalega śnieg, jest biało i ślisko. Nie da się jechać szybciej niż 50 km/h.

08:57 Autobus, który stanął w poprzek jezdni, zablokował drogę krajową nr 51 koło Dobrego Miasta w Warmińsko-Mazurskiem. Nikomu nic się nie stało.

08:55 Reporter RMF FM Piotr Bułakowski przesłał zdjęcia z drogi Ruciane - Nida - Pisz:

08:39 Telefon od pana Bernarda na Gorącą Linię RMF FM: Dk 10 przed Toruniem - drogi nie widać, jest biało i ślisko. Nie da się jechać szybciej niż 50 km/h.

08:36 Telefon od pana Włodka na Gorącą Linię RMF FM: "Szklanka" na A4 w Jędrzychowicach. Warunki są bardzo trudne, a piaskarki nic nie robią.

08:34 Telefon od pana Marcina na Gorącą Linię RMF FM: Korek od Gdańska w stronę Bydgoszczy. Jest śnieg i ślisko. Pługi stoją w korku.

08:34 SMS na Gorącą Linię RMF FM: Paraliż w Bydgoszczy! Korki sięgają nawet kilkunastu km!

08:03 Reporter RMF FM Adam Górczewski: W Wielkopolsce i Lubuskiem spadło w nocy kilkanaście centymetrów białego puchu. Śnieg zresztą wciąż pada, a jest go tyle, że miejscami ciężko jeździ się nawet autostradą A2. Szybki pas jest biały, ale mimo to kierowcy próbują wyprzedzać powoli jadące ciężarówki. Po kolizjach w trzech miejscach lewy pas został zupełnie zamknięty. Ciężko jeździ się też "krajówkami", choćby równoległą do autostrady dk 92. Ślisko jest również na lubuskim fragmencie tej trasy. Na wjazdach do Poznania z wielu stron gigantyczne korki.

08:01 Telefon od pana Andrzeja na Gorącą Linię RMF FM: Atak zimy utrudnia też życie kierowcom w Koninie. Cały Konin stoi. Wyjazd na Kalisz, Ostrów, Łódź, Warszawę - nic nie jedzie - powiedział nam pan Andrzej.

07:43 Słuchacz przysłał na Gorącą Linię RMF FM zdjęcie z obwodnicy Leszna (droga krajowa nr 5), zrobione tuż przed godziną 7 rano:

07:14 Telefon od pana Tomasza na Gorącą Linię RMF FM: Nieprzejezdna droga krajowa nr 58 z Olsztynka na Szczytno. W Jedwabnem tiry nie poradziły sobie ze śliskim podjazdem.

06:58 Telefon od pana Wiktora na Gorącą Linię RMF FM: Na dk 22 Starogard-Malbork zalega błoto pośniegowe, jest ślisko.

06:45 Reporter RMF FM Piotr Bułakowski: Fatalnie jeździ się po drogach Warmii i Mazur. W nocy w regionie spadło nawet 10 cm śniegu, a w niektórych miejscach wciąż sypie. Dk 16 między Olsztynem i Mrągowem jest przejezdna, ale leży na niej błoto pośniegowe, więc jest bardzo ślisko. Podobnie jest na większości tras w regionie.

06:15 Telefon na Gorącą Linię RMF FM: Kłopoty na dk 92. W Tarnowie Podgórnym ciężarówki utknęły na podjeździe. Trasa jest oblodzona.

06:11 SMS od pana Patryka na Gorącą Linię RMF FM: Trasa Bydgoszcz-Świecie biała. Pługów brak.

05:47 Telefon na Gorącą Linię RMF FM: Kłopoty na krajowej "dwójce" Poznań-Świecko. Trasa do Świecka wygląda fatalnie, jest biało, śnieg leży w grubej warstwie. Od strony Świecka do Poznania minąłem już osiem pługów, a w drugą stronę nie ma nic. Warunki są fatalne - mówił nam pan Maciej.

04:10 SMS na Gorącą Linię RMF FM: Na południu warunki do jazdy wymarzone, pada co prawda drobny deszczyk, ale jest pół stopnia na plusie. Zmierzam z Katowic w kierunku Łodzi.

03:46 Telefon na Gorącą Linię RMF FM: Trasa Szczecin-Poznań zasypana. Bardzo ślisko także na A2 Warszawa-Poznań. Pada intensywnie śnieg, wieje mocno wiatr, śnieg zostaje na drodze. Jest bardzo ślisko, niebezpiecznie - alarmował nasz słuchacz, pan Wojtek.

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska